Kuchynské linky

kuchyňaV dnešnej dobe už kuchyne a kuchynské linky neslúžia len na varenie, no v kuchyni sa už aj trávi čas s rodinou a príbuznými. Môžete tu stolovať alebo popíjať obľúbené víno. Nie je to len trendom, že v súčasnosti sa miestnosti skôr spájajú, ako rozdeľujú. Množstvo ľudí vníma túto záležitosť už ako jeden z osvedčených princípov dizajnu.

Už samotné varenie nie je úplnou výhradou žien, ako tomu bolo po minulé roky. Častejšie sa do varenia zapája aj celá rodina a nie každému sa páči kuchyňa, ktorá je otvorená.

Pred kúpou kuchyne je dôležité vedieť si naplánovať jej umiestnenie. Vy sami najlepšie viete ako často sa rodina zdržuje v kuchyni, a podľa toho si naplánujte aj jej umiestnenie.

Odporúčame tieto kuchynské linky do Vašej kuchyne

MODEL NAŠE HODNOTENIE 
kuchynská linka Rio
kuchynská linka Rio
10 Zistiť cenu
kuchyňa chalet 9,6 Zistiť cenu
kuchynská linka klanton 9,1 Zistiť cenu
rohová kuchyňa credo 9,0 Zistiť cenu
kuchynská linka prado 8,9 Zistiť cenu
kuchyňa Marina 8,8 Zistiť cenu
kuchynska zostava clarita 8,7 Zistiť cenu
kuchynska linka Sandra 8,6 Zistiť cenu
8,5 Zistiť cenu
Kuchyňa je často využívaná súčasť bytu alebo domu, a je považovaná za akýsi centrum domova. Podľa čoho si vybrať takú , v ktorej sa budete cítiť dobre?

Pri výbere farieb kuchyne, majú svetlé, ale aj tmavé farby svoje pozitíva i negatíva. Pri svetlých odtieňoch budete mať pocit väčšej miestnosti, naopak uvidíte na nich väčšinu škvŕn. Pri tmavších odtieňoch bude miestnosť opticky menšia. Okrem prachu, škvrny na nej veľmi neuvidíte. Ak sa rozhodnete pre ich vzájomnú kombináciu, nič nemôžete pokaziť.

Biela lesklá linka sa jednoduchšie udržiava ako linka bielej matnej farby. Pri oboch linkách sú síce vidieť odtlačky prstov, no na ich odstránenie z lesklej bielej vám postačí použiť vlhkú handričku. Na odstránenie z matného odtieňu budete potrebovať použiť aj nejaký čistiaci prostriedok, pričom pri svetlejších častiach je vidno aj pohyby ruky.

Ak ste kreatívny, tak pri jednofarebných kuchyniach dokážete miestnosť oživiť rôznymi farebnými, bytovými doplnkami. Ich veľkou výhodou je, že pri zmene trendov, nemusíte hneď meniť celú kuchynskú linku.

Kompletný nákupný sprievodca výberom kuchyne
 • 1. 7 tipov pri zaraďovaní kuchyne
 • 2. Na čo sa zamerať pri kuchynských skrinkách a dvierkách
 • 3. Materiál kuchynskej linky
 • 4. Kuchynský priestor
 • 5. Úložné priestory
 • 6. Výber batérie a drezu
 • 7. Spotrebiče
 • 8. Osvetlenie
 • 9. Odporúčame týchto 15 kuchynských liniek

 

7 tipov pri zariaďovaní kuchyne

 • Ak máte pocit, že máte málo priestoru, využite viaceré možnosti skriniek a čo najviac horného priestoru. Netreba sa báť otvorených skriniek.
 • Menej je niekedy viac. Hovoríme o materiáloch,  farbách i samotnom dizajne. Kuchyňa musí vyhovovať hlavne vám, a nie občasnej návšteve.
 • Ak umiestnite sporák ku stene, môže vám chýbať pracovná plocha, pričom steny sa budú rýchlejšie špiniť a ťažšie čistiť.
 • Ideálna výška umiestnenia rúry na pečenie je do výšky vašich očí.
 • Odporúčame umývačku riadu umiestniť hneď vedľa kuchynského drezu.
 • Ak vám to priestor dovolí, tak je vhodné umiestniť medzi drez a varnú dosku, aspoň 70 cm širokú pracovnú dosku.
 • Kuchyňa z masívneho dreva sa nehodí tam, kde sa pri varení hromadí veľa pár, pretože je tvarovo nestály. Omnoho praktickejším riešením by mohla byť linka z laminátu.

Na čo sa zamerať pri kuchynských skrinkách a dvierkach ?

Dvierka na kuchynskej linke sú vystavované častému pohybu. Odporúča sa, aby samotné dvierka mali hrúbku aspoň 1,8 – 1,9 centimetrov. Takéto dvierka by mali mať o niečo vyššiu životnosť.

Ak pri montáži a následnej demontáži skrutiek ostane korpus nepoškodení, vtedy viete, že ste vlastníkom jednej z kvalitných kuchynských liniek.

Pri presklených dvierkach si dobre premyslite, či chcete variant kde je zachytené sklo v dvierkach len háčikmi. My to veľmi neodporúčame. Radšej sa zamerajte na variant kde je sklo zasunuté do drážky, pričom ho zvyknú ešte zabezpečiť tesnením.

Materiál kuchynskej linky

Pri jeho výbere si všímajte opracovanie hrán daného nábytku. Ten dokáže určiť životnosť kuchyne. Kvalitná linka nemá lepené hrany. Pri výbere materiálu kuchynskej linky je potrebné brať v úvahu jeho vlastnosti i ladenie k ostatným farbám v miestnosti. Odporúčame si vybrať takú, ktorá nemá veľké množstvo spojov, do ktorých sa môže dostať vlhkosť, a tým sa skráti jej životnosť.

Vo všeobecnosti používajte z klasických materiálov do kuchyne hlavne drevo, kameň alebo tehlu. Dajú sa vhodne využiť a sú trvácnymi materiálmi. Rôzne výrazné farby obkladov alebo dosiek za linkami sa často a rýchlo opozerajú.

Materiál mal by spĺňať tie najvyššie nároky na odolnosť voči teplotám, silným látkam, alebo aj vlhkosti. Ak sa rozhodnete používať dyhovanú štruktúru povrchu, presvedčte sa, že je aj vhodne povrchovo upravená. To isté platí aj pri lakovom povrchu.

Kuchynský priestor

Kvalitné odsávanie je základom pri otvorenej kuchyni. V tomto veľkom priestore si vytvorte jednotlivé zóny na oddych, a na jedenie. Tu je potrebné si uvedomiť, že už nie ste izolovaný v jednej miestnosti, ale ste súčasťou celého, denného priestoru aj ostatných členov rodiny. Dajte si pozor, aby ste pri veľkej kuchyni mali dostatočne presvetlené pracovné plochy.

Pri menšom priestore je veľmi dôležitá funkčnosť kuchyne. Vtedy popremýšľajte nad vytvorením dostatočného úložného i pracovného priestoru. Môžete využiť takzvané zóny. Povedzte si, že táto zóna je na umývanie a táto zase na varenie. Ušetriť miesto v kuchyni viete aj tým, že si zakúpite spotrebič dva v jednom, napríklad kuchynská rúra s mikrovlnou.

Úložné priestory

Umiestnite takéto priestory vždy na dosah ruky. Určite to oceníte. Dajte ich blízko k sporákom, či priestoru na prípravu jedál. Namiesto klasických otváracích skriniek vyskúšajte výsuvné panely. Rýchlejšie nájdete čo budete hľadať, pričom nemusíte prehrabovať v zadnej časti otváracej skrinky.

TIP: Máte doma malé deti? V takom prípade si dobre premyslíte prístupy k rúram, varným doskám, kanviciam, či nožom. Premyslíte si aj kadiaľ potiahnete v prípade potreby elektrické káble.

Výber batérie a drezu

Batéria musí mať dostatočné pohyblivú i dlhú rúru. Mala by od okraja zasahovať do drezu, aspoň 10 – 11 centimetrov. Veľmi praktická je batéria využívaná so sprchovou hadicou.

Aj keď ste vlastníkom umývačky riadu, kuchyňa sa bez drezu nezaobíde. Vhodný by mohol byť drez s hlbokým vnútrom. Bol by praktickým pomocníkom pre uloženie väčšieho počtu riadov. Počítajte s tým, že vedľa drezu potrebujete priestor na odkladanie umytého riadu.

Pod drez, do skrinky je vhodné umiestniť čistiace prostriedky, alebo aj odpadkový kôš. Je to výhodné, pretože väčšinu času v kuchyni trávite pri dreze a všetko potrebné máte po ruke.

Spotrebiče

Dnes už dokážete spotrebiče zabudovať do samotnej kuchynskej linky v rovnakej farbe, tým vôbec nenarušia celkový dizajn kuchyne. Dajte si pozor, pretože takéto spotrebiče musia mať špeciálne vyriešené chladenie i vetranie.

Ak patríte k typu ľudí, ktorí zvyknú robiť rýchlu prípravu jedál akými sú polotovary, tak bez mikrovlnej rúry sa v kuchyni nezaobídete. Do väčších kuchýň určite patrí umývačka riadu, a samozrejmosťou je chladnička. V prípade potreby miesta, pouvažujte aj nad kombinovanými spotrebičmi.

Osvetlenie

Pri umiestnení osvetlenia buďte praktický. Počítajte s umiestnením hlavného osvetlenia na strope, potom s osvetlením nad pracovnou doskou. V prípade potreby by bolo vhodné umiestniť aj jednu výškovo nastaviteľnú lampu nad stolom.

Odporúčame týchto 15 kuchynských liniek

1. Kuchyňa Mona 180 cm biela + dolce dub carbone (Pozrieť na novynabytok.sk)

Štýlová kuchynská zostava vhodná aj do menšej kuchyne. Fronty horných skriniek sú vo farebnom prevedení biela a spodné v kontrastnom farebnom prevedení dolce dub carbone.

Kuchyňa je dodávaná aj s pracovnou doskou. V cene kuchyne nie sú zahrnuté spotrebiče a doplnky. Kuchyňa je dodávaná bez drezu.V tejto cenove relácie je kuchyňa Mona 180cm veľmi dobrý výber.

Naše hodnotenie

+ Ideálna do malého bytu, kde je menej priestoru
+ Moderné farebné prevedenie
+ Praktická využiteľnosť

– Vo väčšom dome / byte budete potrebovať viac skriniek

Zistiť cenu

2. Kuchyňa Vika 240 cm dub sonoma (Pozrieť na novynabytok.sk)

Kuchyňa Vika 240 cm dub sonomaS kuchynskou zostavou Vika 240 cm si zariadite kuchyňu štýlovo, moderne a prakticky.

Fronty skriniek a dvierok sú v príjemnom farebnom prevedení dub sonoma.

Drezová skrinka je dodávaná bez pracovnej dosky. Vhodný drez je na celú šírku skrinky.

Dolné skrinky majú pracovnú dosku.

dolné skrinky: výška 82 cm, hĺbka 44,5 cm
horné skrinky: výška 58 cm, hĺbka 28,3 cm

Naše hodnotenie

+ Ľahká a jednoduchá montáž kuchynskej linky
+ moderný dizajn

– Uvítali by sme viac zásuviek

Zistiť cenu

3. Kuchyňa Garlen javor, biela (Pozrieť na temponabytok.sk)

kuchyna garden javor bielaPri výrobe kuchyne Garlen bola použitá kvalitná DTD laminovaná na výrobu skriniek. Korpus skriniek je biely, dvierka sú v prevedení javor.

Horné skrinky po zmontovaní poskytujú až 1,8 metra úložného priestoru. Rozmer spodných skriniek bez sporáka je až 1,2 metra. Spodné skrinky sú dodávané vrátané pracovnej dosky a dolnej lišty.

Hrúbka pracovnej dosky je 28 mm. Drezová skrinka je dodávaná bez pracovnej dosky.

Naše hodnotenie

+ Praktická kuchynská linka
+ moderný dizajn

– Len jedna zásuvka
Zistiť cenu


4. KUCHYNSKÁ LINKA DUB SONOMA / BIELA, FABIANA (Pozrieť na temponabytok)

Jednoduchá no zároveň moderná kuchynská zostava FABIANA, Vám pomôže vytvoriť príjemnú a modernú kuchyňu podľa Vašich predstáv.

Jednotlivé časti zostavy sú vyrobené z DTD laminovanej drevotriesky v prevedení dub sonoma/biela.

Horný rozmer s digestorovou skrinkou 2,4 m a spodný rozmer 1,8 m.

Hrúbka pracovnej dosky 28 mm, skrinky základnej zostavy sú dodávané vrátane pracovnej dosky, Drezová skrinka je dodávaná bez pracovnej dosky.

Možnosť dokúpenia univerzálneho Ľ/P drezu. Možnosť zakúpenia pracovnej dosky Fabiana granit antracit s hrúbkou 2,8 cm, šírkou 60 cm.

Naše hodnotenie

+ s dĺžkou 2,4m sa vojde takmer do každej kuchyne
+ možnosť dokúpenia pracovnej dosky

– menej úložného priestoru v skrinkách

Zistiť cenu

5. Kuchynská linka SANDY STYLE 260 CM (Pozrieť na mojnabytok)

sandy style 260cmKuchynská linka Sandy svojím jednoduchým a ladným prevedením pôsobí veľmi elegantne. K tejto elegantnej kuchynskej linke je dodávaná v cene delená pracovná doska v decentnom prevedení sonoma. Pracovná doska nie je dodávaná na drezovú skrinku.

Rozmer: 260 cm
Rozmer pracovnej dosky: 80+60+40 cm
Horné skrinky: v.72 / h.30 cm
Dolné skrinky: v.82 / h.44 cm

Farba korpusu: sonoma
Farba pracovnej dosky: sonoma, hrúbka 28mm

Naše hodnotenie:

+ elegantné prevedenie
+ 260 cm

–  nenašli sme

Zistiť cenu

6. Laminatová kuchynská linka Klanton (Pozrieť na temponabytok)

kuchynská linka klantonKuchynská linka KLANTON sa stane srdcom vašej domácnosti. Miestom, ktoré bude rozvoniavať dobrým jedlom, pretože variť v takejto kuchyni bude odteraz vaša obľúbená činnosť.

Dizajn a farebná kombinácia, ktorými táto kuchyňa disponuje, ju posúvajú v rebríčku medzi top kuchyne.

Korpus aj dvierka sú vyrobené z kvalitnej laminovanej DTD. Svetlá a tmavá, piesok a čokoláda – dizajnéri skombinovali dva odtiene hnedej, ktoré spolu ostro kontrastujú, no zároveň vytvárajú dokonalý celok.

Naše hodnotenie:

+ farebná kombinácia

– na tmavej linke je viac vidno nečistotu a prach
Zistiť cenu


7. Kuchynská linka Prado (Pozrieť na temponabytok)
kuchynská linka prado

Luxusná základná kuchynská zostava, ktorá dodá každej kuchyni žiarivý lesk. Kuchynská linka Prado ponúka vyhľadávanú kuchynskú zostavu. Skrinky si môžete poskladať v ľubovoľnom poradí podľa Vašich predstáv.

Rozmery: horný aj dolný rozmer 2,6 m, dolné skrinky základnej zostavy sú dodávané vrátane pracovnej dosky a dolnej lišty, drezová skrinka bez pracovnej dosky.

Materiál a farba: MDF dvierka sú vysoko lakované. Farebné prevedenie: dvierka: MDF biely extra vysoký lesk high gloss, korpus: sivý, materiál: vyrobená je z kvalitnej laminovanej drevotriesky, hrúbka pracovnej dosky 28 mm.

V skrinkách je dostatočný úložný priestor, ktorý zabezpečí, aby ste mali všetko vždy po ruke, na správnom mieste, pripravené na použitie, čo je v každej kuchyni to najdôležitejšie.

Naše hodnotenie
+ dostatok úložného priestoru

– nenašli sme

Zistiť cenu

8. Kuchyňa Sandra MDF 260 cm (Pozrieť na novynabytok)

kuchynska linka Sandra

Zariaďte si kuchyňu v klasickom rustikálnom štýle s kuchynskou zostavou Sandra. Dvierka skriniek a zásuviek majú ozdobné vyrezávané prvky a masívne kovové úchyty.

Dolné skrinky majú zároveň pracovnú dosku. Svetlé prevedenie dub messi osvieži vašu kuchyňu a vytvorí príjemnú atmosféru.

Výška spodných skriniek bez pracovnej dosky je 82 cm, spolu s pracovnou doskou je výška 84,8 cm. Drezová skrinka je dodávaná bez pracovnej dosky. Vhodný drez je na celú šírku skrinky.

Naše hodnotenie

+ zaujímavo vyriešené malé zásuvky
+ moderná kuchynská linka

– nenašli sme nič

Zistiť cenu

9. Kuchynská linka Lewis (Pozrieť na tempokondela)

kuchynska linka LewisZákladná kuchynská zostava LEWIS, ktorú je v tejto ponuke Vás dostane príjemnou farebnou kombináciou dubu sonoma s bielym korpusom.

Materiál: DTD laminovaná.

Horný aj dolný rozmer – 2,6m.

Spodné skrinky sú vrátane pracovnej dosky – hrúbka 28mm.

Hmotnosť kuchynskej linky Lewis predstavuje 191 kg.

Naše hodnotenie

+ vhodná dvoj kombinácia

– nenašli sme nič

Zistiť cenu

10. Kuchynská zostava CLARITA (Pozrieť na tempokondela)

kuchynska zostava claritaHorný, aj dolný rozmer predstavuje 260 cm. Materiál a farba: Môžete ju kombinovať s rôznymi kuchynskými kompletmi pre jej neutrálnu farbu v prevedení orech s leskom/biely lesk HG. Korpus kuchyne je v bielej farbe. Je vyrobená z kvalitnej laminovanej drevotriesky.

V skrinkách je dostatočný úložný priestor, ktorý zabezpečí, aby ste mali všetko vždy po ruke, na správnom mieste, pripravené na použitie, čo je v každej kuchyni to najdôležitejšie. Či už pre skúsené gazdinky, mladú dvojicu, alebo pre spoločné varenie s deťmi.

Jej dizajn sa hodí do rôznych farebných a materiálových miestností, kde dostatočne vynikne a nikde nebude pôsobiť rušivo.  Drezová skrinka je dodávaná s pracovnou doskou.

Naše hodnotenie

+ krásna lesklá biela farba

– nenašli sme nič

Zistiť cenu

11. Kuchyňa Castello (Pozrieť na Sconto nábytok)

kuchyňa castelo

Klasická kuchyňa Castello v romantickom vidieckom štýle.

Predná plocha MDF, frézovaná po obvode, fólia.

Povrch je odolný proti poškrábaniu. Ľahká údržba. Možnosť kombinácie so sklom, štýlová vitráž.

Naše hodnotenie

+ vkusná moderná kuchyňa
+ možnosť kombinácie so sklom

– nenašli sme nič

Zistiť cenu

12. Kuchyňa Chalet (Pozrieť na sconto nabytok)

Luxusná kuchyňa Chalet vo vidieckom štýle. Predná plocha MDF, lakovaná, frézovaná po obvode.

Prírodná farba v matnom prevedení. Široký výber skriniek vrátane brzdiaceho systému. Individuálne plánovanie na mieru. Možnosť kombinácie so spotrebičmi za zvýhodnené ceny.

Naše hodnotenie

+ vhodné pre vintage štýl
+ odporúčame do priestornej kuchyni

-nenašli sme nič

Zistiť cenu

13. Marina rohová kuchyňa (Pozrieť na okay)

kuchyňa Marina

Marina rohová kuchyňa je vyrobená z veľmi kvalitných materiálov a to z laminovaných dosiek, ktoré sa používajú pre svoje skvelé vlastnosti, pevnosť, odolnosť, stálosť a jednoduchá údržba.

Marina rohová kuchyňa kombinuje svetlý a tmavý dekor, tým vyniká v miestnosti a upúta každý pohľad.

Naše hodnotenie

+ veľa priestoru
+ kombinácia svetlého a tmavého

– nič sme nenašli

Zistiť cenu

14. Rohová kuchyňa Credo (Pozrieť na sconto nabytok)

rohová kuchyňa credoRohová kuchyňa Credo s nezameniteľným šarmom. Mix moderného dizajnu a klasických prvkov.

Predná plocha lakovaná, frézovaná, matné prevedenie. Výber rôznych skriniek s dobrzďovacím systémom.

Individuálne plánovanie na mieru

Naše hodnotenie

+ moderný dizajn
+ veľký úložný priestor

– nenašli sme nič

Zistiť cenu

Bonus: Náš tip

15. Kuchyňa Rio 240 cm (Pozrieť na novynabytok)

Presvetlite Vašu kuchyňu s touto krásnou kuchynskou zostavou Rio. Zostava sa skladá zo siedmich skriniek. Dvierka skriniek majú tenké podlhovasté úchyty.

180/240cm s pracovnou doskou 60cm, 40cm. Plynové piesty. Horne skrinky na dlžku majú celkovo 240 cm.

Vrchna rada skriniek z ľava do doprava – 80+40+60+60. Spodne skrinky sú na dlžku 180cm, takže spodna rada skriniek z ľava doprava – 80+40+60.

Naše hodnotenie

+ krásna biela lesklá farba
+ vhodná takmer do každej kuchyne
+ praktický vyriešené úložné priestory vrchného radu skriniek

– uvítali by sme viac šuplíkov

Zistiť cenu

Prečítajte si tiež:
1. Ako si vybrať komodu
2. Nákupný sprievodca výberu postele
3. Akú obývaciu stenu si vybrať

Ak ste si stále nevybrali, tak si ešte pozrite celú ponuku kuchynských liniek v odkaze nižšie. Kuchynskú linku si dokážete aj vyskladať.