Obyvacie steny

obyvacie stenyAko si vybrať tú pravú obývaciu stenu?/Ako si vybrať správnu obývaciu stenu?

Obývačka je hlavnou spoločenskou miestnosťou, v ktorej trávime čas s rodinou aj priateľmi. Každá obývačka sa spravidla delí na dve zóny. Na konverzačnú, ktorá obsahuje sedačku, konferenčný stolík a kreslá a na tú, ktorej dominantou je práve obývacia stena.

Obývacie steny, ktoré odporúčame

MODEL NAŠE HODNOTENIE 
Obyvacia stena Iova 10 Zistiť cenu
obývacia stena staré indické drevo 9,6 Zistiť cenu
obývacia stena FLY J 9,1 Zistiť cenu
obyvacia stena ASM LOGO 9,0 Zistiť cenu
Aston 2 8,9 Zistiť cenu
obývacia stena Rochester 8,8 Zistiť cenu
obývacia stena attention 8,7 Zistiť cenu
obyvacia stena FLY E2 8,6 Zistiť cenu
obyvacia stena ASM FLY 8,5 Zistiť cenu

Stena je základom každej obývačky. Bez nej by miestnosť stratila čaro, útulnosť a zívala by prázdnotou. Preto patrí obývacia stena k povinnej bytovej výbave a určite by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Kompletný nákupný sprievodca pre obývacie steny
 • 1. Rozloženie obývacej steny
 • 2. Spoznajte typy obývacích stien
 • 3. Na dizajne obývacej steny záleží
 • 4. Užitočné priestorové tipy
 • 5. Funkcie, ktoré musí obývacia stena spĺňať
 • 6. Odporúčame týchto 13 obývacích stien
Rozloženie obývacej steny

Najprv si pomerajte obývačku a rozhodnite sa, či stenu umiestnite pozdĺž krátkej alebo dlhej steny. Ak sa rozhodnete pre krátku stenu, ušetríte tým priestor a miestnosť tak budete môcť rozdeliť na viacero zón.

Častejším riešením ale býva pristavenie steny pozdĺž dlhšej strany, pretože je vzdušnejšie a pre mnohých dizajnovo prijateľnejšie.

Spoznajte typy obývacích stien

Pri výbere obývacej steny by ste v prvom rade mali vedieť o možnostiach, ktoré vám jednotlivé typy stien ponúkajú:

 • Klasické obývacie steny

Väčšinou ide o mohutné steny z masívu. Môžu mať rustikálny štýl, ktorý dodá vašej obývačke na grandióznosti a elegancii. Výrobcovia klasických stien kladú dôraz hlavne na detaily, akými sú kovanie či zdobenie. Ten typ obývacej steny je vhodný do väčších a priestornejších obývačiek. Ide o vysoko kvalitné steny, ktoré sú cenovo náročnejšie. Ich nenútený charakter si však poľahky získava srdcia mnohých zákazníkov.

 • Moderné obývacie steny

Tieto steny sa skladajú hneď z niekoľkých dielov. Najčastejšie ide o police, menšie skrinky či komody. Nespornou výhodou tohto typu stien je, že si ich môžete vyskladať podľa vlastného vkusu. Moderné obývacie steny sa hodia najmä do menších bytov, kde potrebujete ušetriť priestor. Sú cenovo prístupné a poľahky ich doladíte k ostatnému nábytku. Vyberať si môžete aj z atypických farieb, akými sú zelená alebo červená. Pre tradičné typy je k dispozícii klasika v podobe bielej, čiernej alebo prírodnej hnedej.

 • Sektorové obývacie steny

Ich výhoda spočíva v tom, že jednotlivé kusy nábytku môžete kombinovať podľa svojej fantázie. Ide prakticky o akúsi zostavu skriniek, vitrínok, komôd a poličiek zladených do rovnakého štýlu. Navyše, keď vás rozloženie obývacej steny prestane baviť, pokojne ju môžete doplniť o ďalší kúsok.

 • Typizované obývacie steny

Cenovo najdostupnejší variant vám ponúka širokú škálu rôznych dizajnov a materiálových prevedení, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších. Typizované steny vám neponúkajú možnosť kombinácií, pretože počet skriniek je vopred daný. Pokiaľ ste sa aj napriek tomu rozhodli pre tento typ obývacej steny, nemusíte sa obávať. Ponuka je skutočne rozmanitá a je veľmi nepravdepodobné, že by ste nenašli takú stenu, ktorá vám bude vyhovovať.

 • Obývacia stena na mieru

Pokiaľ patríte medzi detailistov a chcete mať veci pod kontrolou, stena na mieru je ideálnym riešením. Stena bude totiž nielen spĺňať vaše predstavy, ale využijete vďaka nej aj každý meter štvorcový, čo je obrovským plusom hlavne v malých bytoch.

Na dizajne obývacej steny záleží

Pri výbere obývacej steny musíte myslieť na farebné prevedenie a materiál, z ktorého je vyrobená. Ide o investíciu na niekoľko rokov, preto by ste mali voliť nadčasový dizajn a farbu, ku ktorej poľahky doladíte zvyšok nábytku a dekorácií.

 • Výber materiálu

Najčastejšie sú steny vyrobené z masívneho dreva alebo laminovanej drevotriesky. Masív je o niečo drahší, ale odvďačí sa vám svojou kvalitou, dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou. Ak chcete, aby vaša obývacia stena vyzerala autenticky a vkusne, masív je tým najlepším riešením.

S drevotrieskou na druhej strane ušetríte. Ani tu sa nevylučuje možnosť, že obývacia stena nebude vyzerať ako drevo. Ak je prevedenie skutočne kvalitné, na prvý pohľad nemáte šancu rozpoznať rozdiel od masívu. Steny z drevotriesky vážia menej ako tie masívne, a preto sa s nimi aj jednoduchšie manipuluje. Jej nevýhodou je ale kratšia životnosť a nižšia odolnosť.

 • Aká farba je vhodná?

Pri výbere farby musíte zvážiť hneď niekoľko faktorov. Prvým je podlaha. Ak doma máte podlahu tmavšieho odtieňu, dopasujte k nej stenu o niečo svetlejšiu a naopak. Nábytok tak vďaka rozdielu vo farbách vynikne.

Ďalším dôležitým aspektom sú farby stien v obývačke. Osobitosť obývacej steny by ste podlahou a farbami stien totiž nemali potlačiť. Pokiaľ je vaša obývačka menšia, voľte svetlejšie farby, ktoré priestor opticky zväčšia. Moderné sú napríklad biele a krémové steny. Tie do miestnosti vnesú ľahkosť.

Užitočné priestorové tipy
 1. Ak chcete byť originálny, neumiestňujte obývaciu stenu len na jednu stenu, ale rozmiestnite zostavu po celej izbe.
 2. Miestnosť nepreplňte zbytočným nábytkom. Vypočítajte, koľko komôd, skriniek či vitrínok skutočne potrebujete, aby obývačka nevyzerala preplnene.
 3. Pokiaľ sa rozhodnete pre nábytok na nožičkách, miestnosť bude pôsobiť vzdušnejšie.

Funkcie, ktoré musí obývacia stena spĺňať

 • Odpovedzte si tiež na otázku ohľadom funkcií obývacej steny.
 • Bude slúžiť aj ako miesto pre televízor?
 • Koľko úložného priestoru by ideálna obývacia stena mala obsahovať?
 • A čo do nej chcete odložiť?
 • Potrebujete miesto pre dekorácie, suveníry z dovoleniek či rodinné fotografie?
 • Preferujete otvorené poličky alebo sa vám viac páčia uzatvorené vitríny?
 • Vďaka odpovediam na základné otázky budete mať hneď lepšiu predstavu o tej pravej obývacej stene
.

Obývacie steny : Odporúčame týchto 13 obývacích stien

1 . Obývacia stena MEBLOCROSS MAMBA (Pozrieť na Myinterier)

obyvacia stena meblocrossMamba je moderná obývacia stena od výrobcu Meblocross.

Existuje možnosť zakúpiť si ju ako zostavu, ktorá pozostáva z: TV stolík (39 x 200 x 45 cm), skrinka (114 x 90 x 35 cm), polica (30 x 110 x 22 cm) a závesná vitrína (111 x 90 x 35 cm).

Obývacia stena je vo farbe sonoma svetlá / biely lesk, pričom na výber je aj v iných farebných prevedeniach.

Možno k nej doobjednať osvetlenie sklenených políc závesnej vitríny. Nábytok je dodávaný v demonte.

Naše hodnotenie

+ praktická obývacia stena vhodná do menšieho priestoru

– nič sme nenašli

Zistiť cenu

2. Obývacia stena CANCAN 5 (Pozrieť na Sconto)

obyvacia stena CANCAN 5CANCAN 5 je moderná obývacia zostava s množstvom úložného priestoru. Celkový masívny dojem z tejto obývacej steny je vďaka orámovaniu korpusu.

Predná plocha obývacej steny obsahuje polymérovú fóliu a LED osvetlenie.

Ďalšou výhodou tejto steny sú úchytky, ktoré sú vytvorené vo farbe kovu. V eshope je možnosť dokúpiť si aj komodu v rovnakej farbe. Zostava je dodávaná v demontovanom stave.

Naše hodnotenie

+moderná farebná kombinácia
+ dostatok úložného priestoru

-nenašli sme nič

Zistiť cenu

3. Obývacia stena Aston 2 s osvetlením (Pozrieť na Novynabytok)

Aston 2Moderná obývacia stena Aston 2 s lesklými dvierkami a krásnym LED osvetlením vitrín a poličky. Ak zariaďujete byt v modernom a nadčasovom dizajne, táto obývacia stena je určená pre Vás.

Presklené dvierka vitrín preberú funkciu výstavnej skrinky, kde si umiestnite veci, ktorými sa chcete pochváliť návštevám. LED osvetlenie vitrín zvýrazní predmety umiestnené v nich a príjemne presvetlí miestnosť.

Podlhovasté úchyty, vyrobené z PVC, jemne dopĺňajú moderný dizajn skriniek. Obývacia stena ponúka množstvo úložného priestoru.

Naše hodnotenie

+ ideálna pre Vás, ak si potrpíte na množstve veciach v úložných priestoroch
+ podsvietenie

– nenašli sme nič

Zistiť cenu

4.Obývacia stena Rochester (Pozrieť na Temponabytok)

obývacia stena RochesterSvojím moderným dizajnom vylepší a zároveň presvetlí celú miestnosť. Vyrobená je z kvalitnej laminovanej DTD v trendovom farebnom prevedení betón svetlý a biela.

Obývacia stena pozostáva z vyššej a nižšej vitríny, RTV stolíka a nástennej police. K tejto stene si môžete zakúpiť aj LED osvetlenie s bielym podfarbením.

Výška steny Rochester je 190 cm. Šírka predstavuje 270 cm a jej v hĺbka je 40,5 cm. Stena je dodávaná v demonte.

Vyššia vitrína je štyrmi policami rozdelená na päť odkladacích priestorov. Nižšia vitrína je dvomi policami rozdelená na tri odkladacie priestory.

Naše hodnotenie

+ vkusná a moderná obývacia stena

– LED podsvietenie nie je v cene

Zistiť cenu

5. ASM FLY A1 ZZ obývacia stena (Pozrieť na Myinterier)

obyvacia stena ASM FLYObývacia stena FLY A1 ZZ od výrobcu ASM je navrhnutá s dôrazom na čistotu línií a nadčasový štýl.

Jednotlivé časti sú samostatne upevnené na stenu, čím pôsobia akoby sa vo vzduchu vznášali. Vďaka tomu je priestor pod obývacou stenou ľahko dostupný pre upratovanie.

V TV stolíku sa nachádzajú tri priečinky, jednotlivé poličky na stenu si môžete rozmiestniť ľubovolňe podľa potreby, ich nosnosť je ale obmedzená na 10 kg / kus.

Naše hodnotenie

+ dvierka zostavy sa otvárajú systémom push-click, takže pre otvorenie alebo zatvorenie ich stačí iba zatlačiť.

+ zostava je dostupná vo viacerých farebných prevedeniach s vysokým leskom.

Zistiť cenu

6. Obývacia stena SAHARA 2 (Pozrieť na Sconto)

obyvacia stena Sahara 2Sahara 2 je moderná obývacia stena s dvojfarebnou kombináciou vhodnou do každej izby. Jej výhodou je množstvo úložného priestoru.

Do priestoru spodnej skrinky môžete uložiť väčší počet boxov, ktoré budete potrebovať v prípade väčšieho využitia televízora a jeho viac funkcií.

Súčasťou balenia sú aj dve skrinky so sklom, pričom tieto vitríny obsahujú LED osvetlenia. Každá z nich má tri úložné priestory.

V eshope je možnosť dokúpiť si aj komodu v rovnakej farbe. Zostava je dodávaná v demontovanom stave.

Naše hodnotenie

+ vhodná do modernej obývačky

Zistiť cenu

7. Obývacia stena Samba B odtieň – biely lesk (Pozrieť na Novynabytok)

obývacia stena Samba BDizajnovo atraktívna obývacia stena Samba B so svojimi jednoduchými líniami sa hodí do každého moderného priestoru. Celý set je v bielej farbe a pre zvýšenie efektu sú predné dvierka jednotlivých dielov s leskom.

Táto obývacia stena ponúka množstvo úložného priestoru. Efektné modré LED podsvietenie vitrín si môžete doobjednať. To nielen zvýrazní predmety v nich, ale aj navodí príjemnú atmosféru celého priestoru.

Odtieň steny je biely lesklý. Jej výška je 203cm. Šírka predstavuje 290cm a hĺbka steny je 45 cm. V prípade potreby je vítriny možné prehodiť aj opačne.

Naše hodnotenie

+ biely lesklý odtieň
+ podsvietenie

Zistiť cenu

8. ASM LOGO II ZZ obývacia stena (Pozrieť na Myinterier)

obyvacia stena ASM LOGOModernú obývaciu stenu LOGO II ZZ od výrobcu ASM je možné zakúpiť iba ako zostavu, ktorá pozostáva z: TV skrinka veľká (32 x 150 x 42 cm), TV skrinka malá (32 x 100 x 42 cm), vitrína vertikálna (101 x 50 x 29 cm), vitrína horizontálna (51 x 100 x 29 cm), polica dlhá (12 x 150 x 18 cm), polica krátka (12 x 100 x 18 cm) a TV nadstavec (17 x 100 x 35 cm).

V prípade potreby ďalšieho úložného priestoru možno doobjednať komodu a skriňu. Zostava sa vyrába v 7 farebných prevedeniach, čím je vhodná do každého moderného interiéru. Súčasťou zostavy je LED osvetlenie modrej farby. Nábytok je dodávaný v demonte.

Naše hodnotenie

+ čierna lesklá farba s vhodným LED osvietením

Zistiť cenu

9. Obývacia stena Attention (Pozrieť na Mojnabytok)

obývacia stena attentionKolekciasektorového nábytku ATTENTION si žiada pozornosť všetkých milovníkov dokonalosti a elegancie. Sektorový nábytok je vhodný pre zariadenie jedálenských miestností či obývačiek.

Nábytok ATTENTION má korpus vyrobený v matnom bielom farebnom prevedení. Predné časti nábytku tvorí prevedenie dub sonoma kombinované s bielym leskom. Materiál je vyrobený z LTD laminátu.

Naše hodnotenie:

+ moderný dizajn
+ dostatok úložného priestoru

Zistiť cenu

10. Obývacia stena FLY J (Pozrieť na Mojnabytok)

obývacia stena FLY JObývacia stena FLY J / 23 WW FY J2 je vyrobená v štyroch farebných kombináciách, ktoré sa jednoducho kombinujú s každým moderným interiérom.

Obývacia stena má korpus vyrobený v matnom farebnom prevedení. Dvierka obývacej steny sú lesklé. Zostavu tvoria 3 závesné skrinky so sklom a osvetlením, dva TV stolíky a dve závesné police.

Šírka predstavuje 320 cm a výška 180 cm. Hĺbka tejto obývacej zostavy je 40 cm.

Naše hodnotenie

+ moderný vzhľad

– menej úložného priestoru

Zistiť cenu

11. ASM FLY E2 ZW obývacia stena (Pozrieť na Myinterier)

obyvacia stena FLY E2Obývacia stena FLY E2 ZW od výrobcu ASM je navrhnutá s dôrazom na čistotu línií a nadčasový štýl.

Jednotlivé časti sú samostatne upevnené na stenu, čím pôsobia akoby sa vo vzduchu vznášali. Vďaka tomu je priestor pod obývacou stenou ľahko dostupný pre upratovanie.

Dvierka zostavy sa otvárajú systémom push-click, takže pre otvorenie alebo zatvorenie ich stačí iba zatlačiť.

Naše hodnotenie

+ moderný dizajn
+ push up click

Zistiť cenu

12. Obývacia stena Oldtime staré drevo (Pozrieť na Masiv24)

obývacia stena staré indické drevoŠtýlový masívny nábytok Oldtime nemeckej kvality. Produkt je vyrobený zo starého dreva, na povrchu sa môžu vyskytnúť rôzne nerovnosti. Keďže ide o prírodný produkt, každý kus môže byť jedinečný, čo môže mať za následok aj farebné odchýlky.

Produkt môže byť v rôznych odtieňoch aj modrý, zelený, ružový, oranžový atď. Nedokonalosti a nerovnosti sú súčasťou prírodnej štruktúry materiálu.

Výška obývacej steny je 200cm, šírka predstavuje 300cm. Hĺbka tejto obývacej steny je 45cm. Materiál je prírodné drevo.

Naše hodnotenie

+ prírodné drevo
+ masívny materiál

Zistiť cenu

Bonus: Náš tip

13. Obývacia stena Iova (Pozrieť na Temponabytok)

Obyvacia stena IovaLuxusná obývacia stena Iova v trendy farebnom prevedení dub nelson/ betón s LED osvetlením a bielym podfarbením. Materiál Iova steny je z DTD laminátu.

Obývacia stena ma celkom zaujímavé rozmery. Výška je 193cm a šírka 276cm. Hĺbka danej zostavy predstavuje 48cm.

Obývacia stena Iova je dodávaná v demonte. Jej váha je 140 kg. Tovar Vám vedia dodať už aj za 48 hodín.

Naše hodnotenie

+ vhodná farebná kombinácia
+ možnosť si usporiadať police podľa predstáv

– menej úložného priestoru

Zistiť cenu

Prečítajte si tiež:

1. Ako si vybrať komodu
2. Nákupný sprievodca výberu postele
3. Akú kuchynskú linku si vybrať

Ak ste si stále nevybrali, tak si ešte pozrite celú ponuku obývacích stien v odkaze nižšie. Obývaciu stenu si dokážete aj vyskladať.