Komody do spálne: Potrebu úložného priestoru navyše vyriešite komodou!

komody do spalne
komody do spalne
Rate this post

Popremýšľajte nad komodou do spálne! Prečo? Spálňa je nepochybne jednou z najdôležitejších miestností vo vašom dome.

Mnohí si ani neuvedomujú, že v nej trávia až jednu tretinu života. Preto by ste mali dbať hlavne na to, aby ste sa v spálni cítili pohodlne a príjemne.

Komody, nábytok, farby, posteľ musia spolu nielen ladiť, ale aj vytvárať akúsi súhru, ktorá vám pomôže pri relaxácii.

Pohodlnosť je prvoradá

Pri výbere postele by ste sa zaručene mali poobzerať po takej, ktorá vám vďaka svojej kvalite dlho vydrží. Obľúbenými sú práve postele z masívneho dreva. Aj podľa staročínskeho umenia Feng Shui, ktoré sa teší obrovskej popularite, je najvhodnejším materiálom kostry postele drevo.

Poobzerať by ste sa mali po posteli s pevným čelom, ktorá vám zaistí pocit ochrany a bezpečia. Rovnako zabudnite na úložný priestor. Neprítomnosť úložného priestoru pod posteľou zaistí voľné prúdenie energie a vzduchu v spálni, čo jednoznačne ovplyvní aj váš spánok.

Spálňové kúsky, ktoré zaručene do interiéru zapadnú

Dôležitým nábytkom v spálni je šatníková skriňa, ktorú potrebujete hlavne kvôli uskladneniu oblečenia. Môžete si vyberať z rôznych druhov skríň – vstavaných alebo klasických. Skrine sú poväčšine rozdelené na dve časti – a to poličkovú a časť, ktorá slúži na vešanie šiat, košieľ či kabátov.

Nezabudnite pritom, že materiál, z ktorého je skriňa vyrobená, by mal ladiť s ďalším nábytkom v miestnosti.

Pre ženy, ktoré si potrpia na ranné a večerné rituály, môže byť skvelým doplnkom toaletný stolík. Stolíky opäť prichádzajú do módy a vyberať si môžete z rozličných druhov – od toaletných stolíkov rustikálneho až po tie moderného rázu.

Vyrieši to komoda do spálne

Úložného priestoru nikdy nie je dosť

Ak premýšľate nad tým, kam uložiť oblečenie či bielizeň, skvelou voľbou je komoda, ktorá vám dokáže ponúknuť úložný priestor navyše. Ide o univerzálny kus, ktorý tiež doplní váš nábytok a obohatí tak interiér.

Aké druhy komôd poznáme?

Komody poväčšine siahajú do úrovne pasu dospelého človeka. Klasické komody mávajú štyri až šesť zásuviek, vďaka ktorým oblečenie rozdelíte bez akejkoľvek námahy. Existujú aj komody dlhšie s väčším počtom zásuviek, ktoré sú kvôli dizajnu a súmernosti užšie.

Pokiaľ ste limitovaný priestorom v spálni táto komoda môže byť pre vás vhodným riešením. Ak v skutočnosti veľa úložného priestoru navyše nepotrebujete, siahnuť môžete aj po nízkej komode s troma zásuvkami, ktorú bez problémov postavíte aj pod okno.

Tým, ktorým nevyhovuje zásuvková komoda, môžu zvoliť kombinovanú, ktorá má k dispozícii nielen zásuvky, ale aj skrinky. Kombinované komody sa ale dizajnovo viac hodia do obývačky či detskej izby, kde ju môžete využiť na viacero účelov.

Vyberte si ten správny materiál pre komody do spálne

Pokiaľ hľadáte kvalitu, tú vám jednoznačne zaručí komoda z masívu. Vďaka materiálu nebudú viditeľné ani spôsobené škody. Komody z masívu sa tešia mnohým výhodám. Jednou z nich je dlhá životnosť.

Pri kúpe komody z tvrdého dreva – buku či dubu – si môžete pokojne vydýchnuť. S istotou totiž môžeme povedať, že vám pár rokov poslúži. Niektorí volia radšej borovicové drevo, ktoré je o čosi mäkšie a lacnejšie.

Druhou možnosťou je zadovážiť si komodu z dyhy. Dyha je vrstva, ktorá je v podstate získaná z masívneho dreva. Je vysoko odolná, má dlhú životnosť a výborne do spálne zapadne.

Veľký výber rôznych farieb a dizajnov ponúkajú komody polepené laminovacím papierom. Doska z drevotriesky je ním potiahnutá a následne zaliata živicou z melamínu. Komoda má však aj jednu nevýhodu – tou je jej slabá odolnosť a kratšia životnosť ako u vyššie spomínaných súrodencoch.

komoda-do-spalne
moderná komoda do spálne

A čo farby?

Farby sú neodmysliteľnou súčasťou každej miestnosti v dome. Sú tiež veľmi dôležité a to hlavne z dôvodu, že vplývajú na ľudskú psychiku. Pri výbere farby do spálne by ste preto mali byť opatrní a určite nesiahať po extravagantnej či príliš výraznej farbe.

Všeobecne sa pre kvalitný spánok odporúčajú jemné farby, ktoré na ľudí pôsobia upokojujúco a posilňujú tak spánok.

Jemná žltá vás povzbudí, oslobodí a prinesie vám pocit harmónie. Rozhodnúť sa môžete aj pre elegantnú marhuľovú farbu, ktorá sa poväčšine spája s predstavou slnka a tepla. Dodá vám energiu, pomôže vám zbaviť sa zlej nálady a pesimizmu. Navyše, spálňový interiér bude pôsobiť moderným, ale aj domáckym dojmom.

Ľudia často volia aj nežnú zelenú, ktorá má upokojujúci a uvoľňujúci účinok na myseľ. Hlavným dôvodom je to, že ide o farbu prírody, ktorá v spálni nastolí rovnováhu a harmóniu. Ďalšími farbami, ktoré sa do spálne hodia sú zemité farby – béžová, svetlosivá či nevýrazná hnedá.

Ak ste predsa len typ, ktorý miluje výrazné farby, svoju kreativitu radšej ukážte v iných miestnostiach domu – jednu stenu v obývačke premaľujte na olivovo zelenú alebo dych berúcu červenú, do kuchyne k linke dopasujte ružový odtieň, ktorý je momentálne v móde.

Záver

Doplnky, ktoré spálňu zútulnia

Do spálne môžete umiestniť fotografie s partnerom, krajinomaľby či rastlinu so zaguľatenými listami. Pamätajte si však, že všetkého veľa škodí a pre spálňu to platí dvojnásobne. Pokiaľ teda patríte medzi tých, ktorí radi zbierajú všakovaké čačky a vystavujú ich na obdiv, robte tak mimo izby, v ktorej spíte.

Vystavte ich radšej v obývačke, kuchyni či chodbe, aby náhodou nenarušili vašu spánkovú energiu.

Podobné články:
1. Aké sú výhody a nevýhody postele s úložným priestorom
2. Sú pre vás vhodné sedačky v tvare U ?
3. Prečítajte si kompletného sprievodcu výberom komod

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*