Sedačka 3+2+1: čo by ste o nej mali vedieť

sedačka 3+2+1
zdroj:asko
Rate this post

Čo tak sedačka 3+2+1? Obývacia izba vytvára teplo domova a je to miesto, kde sa stretávame so svojou rodinou, priateľmi a známymi. Miesto, kde si vychutnáme dobrú knihu so šálkou lahodnej kávy v ruke.

Výber vhodnej sedacej súpravy

Výber vhodnej sedacej súpravy môže byť naozajstná práca pre detektíva. Je vhodné voliť rohovú sedaciu súpravu alebo radšej staviť na overenú klasiku v podobe sedacej súpravy v klasickom prevedení s kreslami?

Výber vhodnej sedačky je len na vašich preferenciách, pretože s každým priestorom sa dajú robiť zázraky.

Hoci sa nám to nemusí na prvý pohľad zdať jasné aj v malom priestore sa môže stať sedacia súprava dominantou celej obývacej miestnosti a pritom nevytvoriť pocit stiesnenosti a nepohody.

Je však dôležité sa zamerať na správne prevedenie sedacej súpravy a tiež na správny výber odtieňa poťahu a doplnkov. Hra s farbami môže každému priestoru veľa priniesť a vytvoriť dokonalú oázu pokoja, alebo naopak aj z perfektných priestorových možností vytvoriť katastrofu a miestnosť, ktorá nebude oplývať harmóniou a pokojom.

Vyberáme vhodnú 3+2+1 sedačku

V poslednom čase začínajú rohovým sedačkám, ktoré sa stávajú klasickou voľbou dnešných domácností, začínajú konkurovať sedačky v prevedení 3+2+1. Tento typ sedacích súprav si už v minulosti svoje miesto pod slnkom vybudoval a teraz sa vracia do nášho povedomia s novým a moderným dizajnom, ktorý nadchne nejedného milovníka bytového dizajnu.

Sedacia súprava 3+2+1 predstavuje kombináciu trojmiestnej a dvojmiestnej sedačky a kresla. Je ideálna pre domácnosti, ktorým sa trend rohových sedačiek nepáči. Pre aké priestory je však sedačka v kombinácii 3+2+1 ideálnou voľbou?

Umiestenie sedačky

Hoci sa dá čarovať s každým priestorom, len treba vedieť ako na to, musíme si priznať, že pre sedačky v prevedené 3+2+1 je ideálnym priestorom, v ktorom vynikne ich celková krása, otvorená obývacia izba s dostatkom svetla, ktorá im poskytne potrebný priestor, v ktorom nevyzerajú ťažkopádne a nevytvárajú pocit stiesnenosti.

Ak sa má stať sedacia súprava dominantou celej izby a kombinácia 3+2+1 si priam vyžaduje, aby to bola práve ona, a koho sa upriami zrak vašich hostí, je vhodné ju kombinovať s nábytkom obývacej izby, ktorý nie je výrazne zdobený a krásu sedacej súpravy podčiarkne a naopak nezatieni.

Vytvoriť dokonalú harmóniu v priestore, ktorý je rozľahlý a vzdušný nie je nikdy príliš náročné. Fantázii a predstavivosti sa medze nekladú a je úplne jedno či sa rozhodnete pre vzory na svojej sedacej súprave alebo pre tmavý poťah. Na sedacej súprave 3+2+1, ktorú umiestnite do rozľahlej obývacej izby vynikne každá kombinácia.

sedacka 3+2+1Ak sa však rozhodnete pre poťah výraznej farby v kombinácii so vzormi, s bytovými doplnkami ako sú vankúše narábajte veľmi opatrne, pretože zmes vzorov sa bude na vašej novej sedačke biť. Ak stavíte na jednoduché farebné prevedenie poťahu bez vzorov, svoju kreativitu môžete prejaviť na výbere poťahov na vankúše, ktoré v tomto prípade môžu byť výrazné a nápadité.

Hoci sa sedačka v kombinácii 3+2+1 výborne vyníma v rozľahlých priestoroch, vešať hlavu nemusia ani majitelia malých obývacích izieb. Ak ste sa rozhodli pre sedačku v tejto kombinácii a vaša obývacia izba nemá veľkorysé priestorové riešenie, voľte sedačku, ktorá oplýva čistými líniami a aj pri výbere samotného poťahu voľte radšej variantu bez nápaditých vzorov, ktoré budú v malom priestore pôsobiť ubíjajúco.

Sedačka 3+2+1: Materiál a farby

Veľkým trendom v posledných rokoch sa stáva odlišná farba poťahu na kresle, ktoré je súčasťou zostavy 3+2+1. Kedysi sa predpokladalo, že každá časť sedacej súpravy bude mať rovnakú farbu a poťah ako ostatné časti.

Doba sa však zmenila a bytoví dizajnéri dnes vo veľkej miere stavajú na kontrast. Malé nenápadné kreslá sa menia na objemné kúsky nábytku, ktoré evokujú návrat k starým časom, kedy bolo kreslo výsadou domáceho pána alebo milovníka kníh.

Kreslo sa dnes vďaka premysleným trikom ako je napríklad farba poťahu či jeho celkový dizajn, ktorý sa môže nápadne líšiť od zvyšku sedacej súpravy, stáva opäť dominantou obývacej izby.

So šikovným umiestnením stojacej lampy, ktorá je nielen štýlovým kúskom nábytku ale aj šikovným pomocníkom pri čítaní kníh, vytvoríte doma kútik, na ktorý sa budete s nadšením pozerať a bude to práve on, kto bude vo veľkej miere prispievať k čaru rodinného domova a vytvárať tú správnu atmosféru.

3 Najčastejšie chyby pri sedačkách

  1. Najväčšiu chybu, ktorej sa dopúšťame pri výbere sedačky je voľba nevhodného modelu. Často bežný zákazník neberie do úvahy priestorové možnosti svojej obývacej izby a tak sa aj z kúska, ktorý vyzerá ideálne a spĺňa všetky naše predstavy, stáva kus nábytku, ktorý vôbec nezapadá do našej obývacej izby a celú atmosféru nepodčiarkuje, ale ničí.
  2. V malých priestoroch vždy siahnime po čistých líniách a jednofarebnom poťahu. Vzory si nechajme pre bytové doplnky ako sú vankúše či koberce, ktoré už samotnú sedačku len podčiarknu. V rozľahlých priestoroch nie je experimentovanie problém, napriek tomu sa vždy oplatí poslúchnuť heslo, že menej je viac. Sedačka 3+2+1 je vhodná do každého typu priestoru ak zvolíme správny štýl a zohľadníme svoje možnosti.
  3. Ďalšou zásadnou chybou, ktorú často robíme, je výber nevhodného dodávateľa, ktorý sa pri sedačke prejaví skôr ako u iných kusov nábytku. Použitie lacných materiálov sa prejaví pri sedačke 3+2+1 rýchlym vysedením, opotrebovaním poťahu či poškodením kresla. Nová sedačka je investícia, ktorú by sme mali zvážiť, aby sa nám mohla vrátiť v podobe krásneho kúsku v našej domácnosti.

Záver

Mnohí zákazníci si kladú otázku aký poťah je najlepšie zvoliť. Je lepšie orientovať sa na koženú sedačku alebo na látku? Sedačky 3+2+1 sú dnes dostupné vo viacerých dizajnoch, ktoré lahodia oku a tiež nie je problém si zvoliť ľubovoľný poťah.

Kožená sedačka je nesmrteľná klasika, ale ak sa už pre ňu rozhodnete, nebojte sa investovať do kvality. Látková sedačka je zas zlatý štandard, ktorého sa drží mnoho domácností a svoju voľbu neľutuje. Tak ako pri iných kusoch nábytku aj pri voľbe sedačky 3+2+1 je rozhodujúca kvalita, do ktorej sa nemusíme báť investovať.

Vybrali sme pre Vás

1. Sedačka 3+2+1 Kennedy (Pozrieť na mojnabytok)
Zaujímavá sedacia súprava Kenedy 3+2+1 má jedinečný dizajn, ktorý pôsobí na prvý pohľad veľmi pohodlne.

Čalúnenie je aj zo zadnej strany, takže sedačku môžete umiestniť aj do priestoru. Sedacia súprava Kenedy 3+2+1 má stabilnú konštrukciu z masívneho dreva a drevotriesky.

Zistiť cenu

2. Sedačka 3+2+1 April (Pozrieť na mojnabytok)
Sedacia súprava April 3+2+1 má stabilnú konštrukciu z masívneho dreva a drevotriesky, sivé nožičky s plastovými klzákmi chránia podlahu pred poškriabaním.

Sedacia súprava April 3+2+1 nemá úložný priestor ani plochu na spanie. Vankúše sú voľne položené.

Zistiť cenu

3. Sedačka 3+2+1 Galactic (Pozrieť na mojnabytok)
Komfortná sedacia súprava Galactic 3+2+1má polohovateľné opierky hlavy a výnimočný štýl, ktorý rozžiari vašu obývačku.

Na sedacej súprave sú použité najkvalitnejšie materiály, vďaka čomu poskytuje maximálny komfort a dlhú životnosť.

Zistiť cenu

4. Sedačka 3+2+1 Mono (Pozrieť na novynabytok)
Sedacia súprava Mono má svieži a moderný dizajn a zmodernizuje vaše obývacie izby.

Jednotlivé komponenty súpravy, 3-sed, 2-sed a kreslo, majú zaoblené opierky, prešívanie častí na sedenie a širšie kovové nožičky.

Zistiť cenu

5. Sedačka 3+2+1 Pampas (Pozrieť na temponabytok)

Luxus spojený s eleganciou. To je kožená sedacia súprava 3+2+1 DUNJA.

Sedacia súprava je v kombinácií 3+2+1-trojsed,dvojsed a kreslo. Jednotlivé časti súpravy sú v prevedení koža Pampas HELLGRAU-sivá.

Zistiť cenu

Prečítajte si tiež:
1. Rohové sedacie súpravy
2. Sedačky v tvare U
3. Kožené sedačky

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*