Trendy v bývaní pre rok 2018

trendy v bývaní
Rate this post

Buďte trendový a zariaďte si bývanie podľa predstáv

Sťahujete sa do nového domu či bytu a chcete si z neho vytvoriť skvelé miesto pre život? Súčasná doba prináša mnoho úchvatných kúskov, ktoré váš domov skrášlia.

Rozhodnite sa pre rázny moderný štýl. Buďte netradičný a zariaďte si domov exoticky alebo siahnite po rustikálnom nábytku a voľte tak nadčasovosť.

Aj interiér a trendy v jeho zariaďovaní sa ale časom menia. Ak chcete vedieť, „čo sa nosí“ a držať krok s módou, pozrite sa, aké máte možnosti.

Čiernobiela nás ešte neopustila

Stará dobrá klasika domácnosti zatiaľ neomrzela. Rozhodnú eleganciu, ktorú predstavujú práve čiernobiele dekorácie, rôzne potlače a vzory, mnohí naopak uprednostňujú.

Kombinácie čiernej a bielej môžete využiť v obývačke. Či už pôjde o zaujímavé vankúše, ktoré ozdobia vašu sedaciu súpravu, o konferenčný stolík alebo o mäkký koberec z polyesteru, ktorý dokonale zapasujete k snehobielej rohovej sedačke.

Prvky čiernobielej môžete zakomponovať aj do kuchyne. Čierne spotrebiče, linka a pracovná doska z tenkého mramoru  vytvoria spolu s bielymi stenami viac ako len zaujímavý kontrast.

Okúste trochu exotiky s japonským štýlom

Patríte skôr k milovníkom ležérneho štýlu? Vyskúšajte nový wabi-sabi prístup, ktorý má pôvod až v Japonsku. Vďaka nemu nemusíte nič predstierať, práve naopak. Jeho čaro totiž spočíva v nedokonalosti, jednoduchosti a asymetrii.

Zariaďte si interiér teplými farbami a zakomponujte doň dekoračné kúsky, ktorého ho obohatia o autentickosť. Môžete si byť istý, že tichá elegancia vašej novej domácnosti ohromí každého návštevníka.

Prepojte sa s prírodou vďaka staročínskemu umeniu

Úlohou spálne je pôsobiť harmonicky a upokojujúco. Má pôsobiť tak, aby ste v nej dokonale zrelaxovali a načerpali energiu do ďalšieho dňa.

Jednou z možností je preto zariadiť spálňu vo Feng Shui štýle. Staročínske umenie totiž kombinuje všetkých päť živlov, ktoré spolu vytvárajú dokonalý súlad.

Zadovážte si posteľ z masívu vyrobenú z pravého a ekologicky nezávadného dreva, ktorá vás prepojí s prírodou a so živlom dreva. Kovovými dekoráciami alebo nábytkom oválneho tvaru do spálne zakomponujete kov, vďaka ktorému sa zvýši vaša koncentrácia.

Oheň, ktorý prináša vášeň a intenzitu, môžu v spálni zastupovať sviečky alebo červené obrázky. Vodu vám do interiéru vnesú modré a čierne farby, ktoré vylepšia komunikáciu.

Žlto oranžovými odtieňmi, krajinkami či materiálom, ako je kameň alebo tehla, sa prepojíte aj s posledným živlom – živlom Zeme. Ten vás prepojí s prírodou a pomôže vám nastoliť poriadok vo vašom živote.

Nezabudnite ani na umiestnenie nábytku. Skriňa by mala stáť oproti posteli, ale len v tom prípade, že na nej nevisí zrkadlo. Posteľ neumiestňujte ani priamo pod okno, ani oproti dverám, aby vám v spálni necirkulovala nepríjemná energia.
trendy v bývaní 2018

Zariaďte si domov kreatívne

Buďte kreatívny a nebojte sa do domova vniesť svoju osobnosť. Voľte živé farby, ktoré rozjasnia nielen interiér ale aj váš deň.

Variácie teplých a zemitých farieb stále stoja na piedestáli slávy. Avšak, v kombinácií so smaragdovo zelenou, extravagantnou červenou alebo ružovou, ktorá sa považuje za farbu tisícročia, obývačke či kuchyni dodáte nádych originality.

Ak sa rozhodnete pre prírodné odtiene na stenách, obohaťte celkový dojem o sedaciu súpravu v žiarivom odtieni, ktorá sa stane dominantou miestnosti. Obývačku doplňte aj o živú rastlinu. Môžete ju napríklad zavesiť na stenu alebo ňou naaranžovať zátišie.

Mať ideálny domov je snáď snom každého. Domácnosť  nevymeníte tak ľahko ako topánky, ale budete v nej žiť niekoľko rokov. Nebojte sa do nej preto vložiť kúsok seba a zariadiť si ju podľa svojich chutí a vkusu.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*