Kožené sedačky: aké sú ich výhody a nevýhody?

kozene sedacky
kozene sedacky
Rate this post

V tomto článku si priblížíme kožené sedačky, ich výhody a nevýhody. Pre mnoho rodín znamená obývacia izba centrum rodinného života.

Je to miesto, kde sa odohrávajú vaše rodinné posedenia aj nevinné leňošenie pri nedeľných rozprávkach či večerných filmoch v kruhu rodiny či medzi blízkymi priateľmi.

Je to centrum celého diania v rodine, aj keď si to nie vždy uvedomujeme, a preto by mala byť zariadená útulne a pohodlne – tak, aby nám spríjemnila každú chvíľu, ktorú spolu strávime.

Najdôležitejším prvkom každej obývacej izby je jednoznačne sedacia súprava. Pohodlná a priestranná, na ktorú posadíte rodinnú návštevu či svojich priateľov.

Je to práve sedacia súprava, do ktorej by sme mali investovať, pretože práve ona vytvára tú nezameniteľnú domácu atmosféru.

Dnes sa na trhu vyskytuje množstvo kvalitných i menej kvalitných kúskov, ale kožená sedacia súprava stále ostáva medzi favoritmi, do ktorých sa oplatí investovať.

Kožené sedačky

Kožená sedačka dodáva každej obývacej izbe nádych luxusu a noblesy, ktorý sa so žiadnou inou súpravou docieliť nedá. Ich obrovskou výhodou je, že nikdy nevyjdú z módy, pretože kožené sedačky sú jednoducho nesmrteľné. Vždy sa bude meniť design či farby, ktoré do módy prichádzajú a odchádzajú každú sezónu, ale nesmrteľná koža vždy ostáva.

Hoci sú bežné kožené sedacie súpravy stále v móde, tak ako pri každom produkte, aj u nich sa menia strihy, prevedenia a najmä farby.

Pred niekoľkými rokmi jednoznačne viedli sedacie súprave, ktoré mali masívne prevedenia a vynikli najmä v rozľahlých a otvorených priestoroch rodinných domov. Prevládali najmä tmavé farby a zdobené upínanie na sedačkách.

Kožené sedačky sú ešte stále dominantou v domoch

Aj keď tento štýl stále vedie a masívne sedacie súpravy sú stále dominantou rodinných domov, do módy prichádzajú hravé a žiarivé farby nielen na nábytku ale aj na kožených sedacích súpravách. Z masívneho štýlu sa postupne prechádza na čisté línie a drevené prvky sú nahrádzané moderným chrómom.

Výhodou nového designu kožených sedačiek je, že vyzerajú perfektne aj v obmedzenom priestore bytov a predsa dokážu premeniť každý priestor, do ktorého prinášajú závan luxusu a vytvárajú príjemnú a domácku atmosféru.

Kým predtým boli kožené sedačky predovšetkým vyhradené pre otvorené a priestranné priestory rodinných domov, dnes sa vďaka novému designu hodia aj do skromnejších priestorov. Ich výhody nadčasovosti však ostávajú zachované.

Hlavné výhody a nevýhody kožených sedačiek

Tak ako pri každom produkte, aj pri kožených sedacích súpravách nájdeme výhody a nevýhody. Medzi ich výhody patrí nadčasovosť a určitá nezávislosť na módnych trendoch.

Ich údržba je naozaj jednoduchá – škvrny a omrvinky je možné jednoducho a bez problémov zotrieť navlhčenou handričkou, ktorá stačí ako perfektný pomocník na väčšinu nehôd, ktoré sa v domácnosti na sedačke stanú.

kožené sedačky
kožené sedačky

Rovnako bezproblémová je údržba koženej sedacej súpravy v rodinách s malými deťmi. Omrvinky, kúsky jedla či iné nežiadúce smeti sa dajú zo sedacej súpravy rýchlo odstrániť.

Problémom dnes nie sú už ani odolnejšie škvrny. Neodporúča sa čistiť ich overenými radami, ktorými sú dnes preplnené magazíny či internetové stránky. Dnes už existuje celý rad výrobkov, ktoré sú určené na starostlivosť o kožené sedačky a vedia sa o ne postarať veľmi citlivo bez vzniku rôznych poškodení na ich povrchu.

Dôležitým aspektom je výber vhodného dodávateľa koženej sedačky, ktorý dodá sedaciu súpravu prvotriednej kvality. Problémom je tak, ako u rôznych iných výrobkov, že trh je dnes presýtený nekvalitnými výrobkami, ktoré rozhodne nespĺňajú kvalitu, ktorú od sedacej súpravy očakávate. Väčšinou sa jedná o problémy v šití, výplni, ktorá sa začne ničiť už po pár mesiacoch používania, či poťahu, ktorý sa začne farebne meniť.

Kvalitná kožená sedačka sa vyznačuje svojou stálosťou

Kvalitná kožená sedacia súprava je známa najmä svojou stálosťou – poťah alebo výplň sa nemení a ostáva zachovaný aj po rokoch používania. Kvalitný kožený poťah tiež nemá problémy s odstraňovaním škvŕn, ktoré sa na ňom môžu vyskytnúť.

Umiestnenie kožených sedačiek

Ako sme už spomínali vyššie, dnešné typy kožených sedačiek sú vhodné do každého interiéru. Nová móda so sebou priniesla množstvo strihov, designov a farieb a dokáže si vybrať aj najnáročnejší zákazník. V obývacej izbe by mala hrať kožená sedačka vždy prvé husle.

Vhodné je jej umiestnenie priamo k oknu tak, aby na ňu dopadalo svetlo a stala sa naozaj dominantou izby.

Na druhej strane treba mať však na pamäti, že pri takomto umiestnení treba sedačku chrániť pred slnečným žiarením, ktoré poškodzuje nábytok a stojí za blednutím farieb a krehnutím povrchov. Tento problém však vedia najmä počas letných mesiacov spoľahlivo vyriešiť tienidlá a kvalitné žalúzie.

Záver

Najdôležitejšie je mať pred kúpou samotnej sedačky presnú predstavu o prevedení, ktoré chcete vo svojom domove mať a tiež zvoliť kvalitného dodávateľa, ktorý pracuje s materiálmi najvyššej kvality.

V opačnom prípade riskujete poškodenie sedacej súpravy už v prvých mesiacoch od jej kúpy.

Kvalitná kožená sedačka je vyššia investícia, ktorá sa však rozhodne vráti v rokoch nezmeneného vzhľadu a trvácej krásy.

Podobné články:
1. Aké sú trendy v bývaní v roku 2018
2. Ako si vybrať kuchyňu
3. Vyberte si sedačku v tvare U

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*