Rohové sedacie súpravy : Kedy ich uprednostniť pred rovnými

rohová_sedacia_súprava
zdroj : pinterest.com
Rate this post

Rohové sedacie súpravy sú trendom, ktorý nikdy nevychádza z módy.

Hoci ich prevedenia, farby poťahov či materiály prichádzajú a odchádzajú z módy, rohová sedacia súprava ostáva v móde stále.

Predstavuje kus, ktorý sa stane dominantou každej obývacej miestnosti a vdýchne rodinným chvíľam tú správnu atmosféru, ktorá je potrebná pre pohodové chvíle strávené v kruhu svojej rodiny či blízkych priateľov.

Prečo si vybrať rohovú sedaciu súpravu

Nie vždy siahneme pri výbere sedacej súpravy po rohovej variante – najčastejšie máme pocit, že do malých priestorov a izieb nie je rohová sedacia súprava tá správna možnosť, ale rozhodne by sme jej mali venovať pozornosť.

Rohová sedacia súprava je vhodnou alternatívou do rôznych typov priestorov, dôležité je najmä zvoliť správny typ a farbu, ktorá v priestore vynikne a spraví ho útulnejším.

Do rozľahlých a vzdušných priestorov je voľba sedacej súpravy veľmi jednoduchá, pretože v tomto type priestorov vynikne každý kúsok. Ideálnou voľbou môžu byť aj masívne kúsky sedacích súprav, ktoré nepredstavujú vhodné riešenie do malých priestorov, pretože v nich pôsobia stiesnene a strnulo.

Vo vzdušných a rozľahlých priestoroch sa však masívna a mohutná sedacia súprava stane dominantou celej miestnosti a vdýchne jej atmosféru luxusu a krásy.

Aký by mal byť materiál poťahu

Krokom vedľa nie je ani voľba tmavého či výrazného poťahu z kože. Kožené sedacie súpravy si vždy zaslúžia priestor, v ktorom môžu naplno prejaviť a ukázať svoju krásu.

Vďaka štedrým priestorovým možnostiam vždy vykúzlia z priestrannej obývacej miestnosti krásnu a útulnú obývaciu izbu, v ktorej budete s radosťou tráviť voľný čas so svojimi blízkymi.

V rozľahlých miestnostiach sa nemusíte obávať žiadneho odtieňa farieb – pristanú im tmavé rovnako ako žiarivé či pastelové farby, rozhodnutie je len na vás.

Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétny odtieň či povrchové prevedenie vašej sedacej súpravy, je dobré uvedomiť si hneď na začiatku čistenie. Je pravdou, že kožené sedacie súpravy majú údržbu o trochu jednoduchšiu ako látkové poťahy (samozrejme hovoríme o kožených súpravách s kvalitným poťahom).

Svoju sedaciu súpravu by ste mali čistiť vždy kvalitnými čistiacimi prostriedkami, ktoré sú overené a odporúčané.

Najčastejšou chybou je čistenie sedacích súprav pomocou rád, ktoré nájdeme na internetových stránkach či na listoch dámskych magazínov.

Babské rady môžu byť účinné ale rovnako aj nebezpečné – ich aplikáciou riskujete poškodenie poťahu či vypálenie škvrny. Takéto poškodenie je nezvratné a nedá sa vyriešiť inak ako kompletnou výmenou poťahu.

Rohové sedacie súpravy a ich umiestnenie

Hoci zvoliť sedačku do priestrannej a vzdušnej miestnosti nemusí byť žiadny problém, opačný extrém a to malé priestory panelákových bytov môžu znamenať pre voľbu sedačky skutočne ťažký oriešok, nie však neriešiteľný prípad, s ktorým by ste si museli lámať hlavu.

Veľmi veľa ľudí siaha pri malých bytoch po sedačkách bez rohového riešenia, pretože majú pocit, že rohová sedačka nie je do malého priestoru to práve riešenie. Nie je to však pravda.

Prevládajúci názor, ktorý tvrdí, že rohová sedačka do malej obývacej izby nepatrí nie je správna. Rohová sedačka je do malého bytu vhodným riešením, ideálne je si však premyslieť jej vzhľad a farbu poťahu.

Kým do rozľahlých miestnosti, nie je masívna sedačka v žiadnom prípade krokom vedľa, v malých bytoch opticky ešte výraznejšie zmenšuje priestor a tak môže celá obývacie izba vyzerať ešte stiesnenejšie a tmavšie.

Rovnako nie sú dobrou voľbou ani tmavé odtiene. Krokom vedľa nie je voľba žiarivých odtieňov či pastelových farieb, ktoré izbu prežiaria a tiež opticky zväčšia.

rohove_sedacie_supravy_1
zdroj:pinterest.com

Pre aký dizajn sedačky sa rozhodnúť

Aj sedacia súprava menších rozmerov sa môže stať dominantou celej izby a to výrom vhodného dizajnu, farby a doplnkov. Pri menších priestoroch je vhodne nevoliť príliš masívny model, ale skôr model rohovej sedacej súpravy s čistými líniami, ktoré pôsobia nenáročne.

Žiarivé a sýte farby sú tiež skvelou voľbou, ktorá presvetlí a rozžiari obývaciu izbu. Vhodné doplnky v podobe krásny a kvalitných vankúšov nie sú rovnako zlou alternatívou pre ozvláštnenie rohovej sedačky v malom či veľkom priestore.

Nemusíte vždy voliť rovnakú farbu vankúšov ako je farba vašej rohovej sedacej súpravy, pretože kontrast v zariadení miestnosti je vždy vítaný.

V malých priestoroch sa nemusíte báť ani voľby koženej rohovej sedacej súpravy, ktorá predstavuje vždy investíciu na dlhé roky. Dôležité je však zamerať sa na kvalitného predajcu a dodávateľa, aby sa vaša kožená sedacia súprava nezačala ničiť už po prvých použitiach.

Rovnaké pravidlo však platí aj ak uvažujete nad rohovou sedačkou s textilným poťahom. Kvalitný dodávateľ je vždy správnou voľbou aj v prípade, že za sedaciu súpravu zaplatíte vyššiu sumu – predstavuje totiž investíciu do budúcnosti.

Rozkladacia sedacia súprava alebo rohová

Jednou z alternatív, ktorá býva často diskutovaná je či voliť rozkladaciu sedaciu súpravu alebo nie. Rohová rozkladacia súprava je skvelou voľbou ak vo svojom dome či byte často vítate návštevy a chcete im ponúknuť možnosť prespať vo vašom dome miesto využitia hotelu.

Avšak, pri rozkladacej sedacej súprave treba mať na pamäti aj voľbu kvalitného matracu, ktorý bude poskytovať plnohodnotnú náhradu bežnej postele.

Bežné sedacie súpravy nie sú určené na možnosť prespatia a preto sa prespávaním na nich nesprávne opotrebováva ich matrac a sedacia súprava sa tak rýchlejšie ničí.

Záver

Rohová sedacia súprava je vhodnou alternatívou pre každý priestor.

Pri priestranných priestoroch sa nemusíte báť tmavších farieb a masívnejších modeloch, kým pri malých priestoroch je rozumnejšia siahnuť po žiarivých farbách a modeloch s jemnými líniami, ktoré do malého priestoru vnesú vzdušnosť a pocit priestrannosti.

Rohová sedačka je ideálny adept na experimentovanie s doplnkami ako sú napríklad vankúše v rôznych farbách. Báť sa nemusíte ani experimentovania s rôznymi poťahmi – je už len na vás či zvíťazí kožená sedačka alebo textilné prevedenie.

Prečítajte si tiež:
1. Kompletný nákupný sprievodca výberu kuchynských liniek
2. Komóda do spálne vám ušetrí priestor
3. Vyberte si postel s úložným priestorom
4. Kúpte si sedačky v tvare U
5. Kompletný nákupný sprievodca výberom sedačiek
6. Vyberte si rohovú kuchyňu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*