Skrinka pod umývadlo : Poradíme Vám s ňou

skrinka pod umývadlo
Rate this post

Kúpeľne už dávno nie sú len miestom na sprchovanie a kúpanie. V modernom bývaní sa z kúpeľní stáva miesto určené pre pohodovú relaxáciu a únik z bežnej reality. Je to miesto, kde si berieme voľno od nášho bežného hektického a najmä rušného života a vychutnávame si domáce kúpele.

Z kúpeľne sa stáva miesto určené pre oddych a relaxáciu, miesto pre romantické chvíle i miesto, na ktorom si môžeme vychutnať samotu vo vani plnej aromatickej peny do kúpeľa. Práve kvôli týmto dôvodom sa zariaďovaniu kúpeľne venuje väčšia pozornosť ako predtým.

Dávame si viac záležať na výbere správneho zariadenia ako sú vane či umývadlá a podstatnú úlohu pre nás zohráva aj kúpeľňový nábytok. Poličky na uskladnenie pre nás potrebných maličkostí aj skrinky pod umývadlá, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu skladovacieho priestoru.

Ako si vybrať správnu skrinku pod umývadlo a čo pri výbere nezanedbať?

Rovnako ako pri iných druhoch nábytku aj pri skrinke pod umývadlo je dôležitá jej veľkosť. Často sa stáva, že chceme v kúpeľni čo najviac skladovacieho priestoru a volíme skrinky s obrovskými rozmermi aj do veľmi obmedzeného priestoru. Je to jedna zo základných chýb, ktorých sa pri výbere dopúšťame, pretože pri výbere musíme mať vždy na pamäti rozmery miestnosti, do ktorej bude nábytok umiestnený.

Malé a stiesnené priestory si vyžadujú nábytok, ktorý nie je masívny, vyniká čistými líniami a jeho rozmery predpokladajú malý rozmer miestnosti.

Vďaka tomuto riešeniu prinesieme nielen skladovací priestor do kúpeľne, ale aj závan čistoty a zabránime pocitu stiesnenosti v malom priestore, ktorý by bol vyvolaný veľkým a mohutným nábytkom.

Čisté línie sú ideálnym kandidátom nielen do stiesnených priestorov malých kúpeľní, ale krásne sa vynímajú aj v kúpeľniach s veľkorysými priestorovými možnosťami. Čisté línie privádzajú do kúpeľne nielen príjemnú atmosféru, ale zároveň oceníte ich praktickosť.

Vďaka minimálnemu podielu záhybov a ozdobných rýh sa nebude na hladkých plochách zachytávať toľko prachu, ktorý v kombinácii s vodou a kvapkami, ktoré odstrekujú aj pri bežnom umývaní rúk, vytvára neestetické škvrny na kúpeľňovom nábytku.
skrinka pod umývadlo

Čo hovoria súčasné trendy?

Trend, ktorý sa v posledných rokoch rozbehol je trend nábytku v bielej alebo svetlej pastelovej farby. Prevedenie kúpeľňového nábytku v bledej farbe je mimoriadne praktický. Hoci v minulých rokoch značná väčšina zákazníkov stavila na tmavé farby a ozdobné prevedenie, ktoré vyzerá elegantne, je tiež dosť nepraktické. Tmavé farby vždy ideálne vyniknú v priestoroch, ktoré sú veľkorysé a teda v nich tmavý nábytok nevyvoláva atmosféru stiesneného priestoru.

V malých priestoroch je vždy ideálnejšie voliť nábytok bledej farby a skúsiť použitie farby radšej na obklade v kúpeľní.

Pri takejto voľbe je vždy ideálne sa najprv poradiť s kúpeľňovým architektom či dizajnérom, ktorý vám pomocou počítačového programu namodeluje výzor vašej budúcej kúpeľne. Tak sa vyhnete zbytočným sklamaniam a krokom vedľa, ktorých oprava by vyšla na nemalé financie, ktoré do rekonštrukcie nepodareného experimentu investujete.

Nábytok v bledej farbe poskytuje výborné riešenie, pretože škvrny z vyparených kvapiek chlórovej vody sú na ňom oveľa menej viditeľné ako na nábytku tmavej farby.

Farby si môžete tiež vynahradiť na kúpeľňových doplnkoch ako sú koberčeky či nádoby na tekuté mydlo. Všetky kúpeľňové doplnky navyše môžete meniť podľa svojej nálady a s minimálnymi nákladmi, ktoré do nich investujete.

Prečo je dôležitý materiál skrinky

Veľmi dôležitým faktorom je aj povrch, z ktorého je skrinka pod umývadlo vyrobená. Keďže jej povrch bude veľmi často prichádzať do styku s vodou a s prípravkami či už na čistenie rúk alebo prípravkami, ktoré v nej budete držať uschované, je dobré investovať radšej do skrinky s kvalitnejším povrchom a tiež s kvalitným spracovaním, inak môžete byť už v krátkom čase nemilo prekvapený aj horšími nehodami ako je pokazený pánt na dvierkach.

Nekvalitný povrch skrinky je veľmi ľahké poškrabať a ryha do dreva alebo drevotriesky v kombinácii s vodou predstavuje ideálny priestor pre množenie baktérií a plesní.

Ak už chcete investovať do skrinky pod umývadlo, ktorá bude predstavovať ideálny kúsok kúpeľňového nábytku, dajte si pozor na nepodarky, ktorými je dnes preplnený trh. Po krátkom čase sa z nich začne odliepať povrchový materiál alebo sa vo veľmi krátkom časovom intervale od kúpy pokazia ich pohyblivé časti.

skrinka pod umývadlo_1

Investícia do kvalitnej skrinky pod umývadlo nie je zbytočná. Výrobcovia kvalitných skriniek pod umývadlo rátajú s faktom, že skrinka bude veľmi často v kontakte s vodou.

Preto je ich povrch odolnejší a aj prevedenie je masívnejšie. Kovové časti sú vyrobené z materiálu, ktorý nepodlieha korózii a preto sa nemusíte báť, že už niekoľko mesiacov po kúpe vás prekvapí hrdza, ktorá sa pomaly pustí do vašich pántov či iných kovových častí skrinky.

Umiestnenie skrinky pod umývadlo v kúpelni

Posledným dôležitým faktom, ktorý nezabudnite pri výbere a kúpe kúpeľňovej skrinky zvážiť je jej umiestnenie. Dvere kúpeľňovej skrinky by sa nemali oškierať o žiadnu časť vašej kúpeľne (vaňu, sprchový kút či toaletu).

Aj na najkvalitnejších kúskoch sa po čase začnú objavovať ryhy vďaka neopatrnému zaobchádzaniu. Ryhy sú nielen neestetické vďaka zmene farby a štruktúry povrchu skrinky, ale sú aj ideálnym priestorom pre vznik plesní.

Po tom, ako sa pre kúpeľňovú skrinku rozhodnete, nezabúdajte ani na pravidelnú starostlivosť o ňu.

Keďže sa nachádza vo vlhkom prostredí a je v pravidelnom styku s vodou, nemali by ste nielen zabúdať na ošetrenie namáhaného povrchu, ale na pamäti by ste mali mať aj pravidelnú kontrolu skrinky, aby ste sa vyhli vzniku plesní vo vnútri skrinky, ktoré by mohli nepekne zatočiť s čímkoľvek, pre čo sa rozhodnete skrinku pod umývadlom použiť ako skladovací priestor.

Vybrali sme pre Vás

1. Kúpeľnová skrinka Cosmo (Pozrieť na Mojnabytok)
skrinka pod umývadlo_cosmoSkrinka pod umývadlo COSMO je charakteristická svojím farebným prevedením alova, ktoré dokonale zapadne do každej kúpelne.

Skrinka má mäkké zatváranie čo poskytuje jednoduché a praktické každodenné používanie.

Materiál je laminovaná doska. Farebné prevedenie avola sivá. Rozmery skrinky sú  80x57x46 cm.

Zistiť cenu

2. Skrinka Ibiza / Grafit (Pozrieť na Mojnabytok)
skrinka pod umývadlo_grafitSkrinka IBIZA bola špeciálne navrhnutá pre nadšencov moderných a sýtych farieb.

Kúpeľňový nábytok Ibiza je spojením šikovného riešenia a nadčasového dizajnu.

Skrinka je vyrobená v obľúbenom sivom farebnom prevedení v kombinácií s elegantným prevedením Dub Voltan.

Zistiť cenu

3. Skrinka Olivia (Pozrieť na Temponabytok)
skrinka pod umývadlo_olivia

Skrinka pod umývadlo z kúpeľňového sektorového nábytku OLIVIA, ktorá poskytne dostatok miesta pre odloženie kozmetických vecí.

Vyrobená je z DTD lamina vo farebnom prevedení dub sonoma trufel.

Rozmery skrinky pod umývadlo Olívia sú šírka 57 cm, výška 78 cm a v nepslednom rade hĺbka 30 cm.

Váha skrinka je 13 kg. Je dodávaná v demontovanom stave.

Zistiť cenu

4. Skrinka Henry WE (Pozrieť na Novynabytok)
skrinka pod umývadlo_henry3Kúpeľňová skrinka pod umývadlo v prevedení wenge, ktorá je vybavená jednou zásuvkou.

Svetlý, kontrastný vodorovne umiestnený úchyt. Dodáva sa bez umývadla.

Výška skrinky je 47 cm, šírka je 60 cm. Hĺbka skrinky je 33 cm.

Skrinka je dodávaná bez umývadla.

Zistiť cenu

5. Skrinka Mason (Pozrieť na Novynabytok)
skrinka pod umývadlo_masonPrevedenie na skrinky je biela + čierny extra vysoký lesk.

Výška skrinky je 47 cm, šírka je 60 cm a hĺbka 45cm.

Celková váha skrinky je 12 kg.

Skrinka pod umývadlo Mason je dodávaná bez umývadla.

Zistiť cenu

Prečítajte si tiež
1. Komody do spálne
2. Skrine s posuvnými dverami
3. Komody

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*