Skrine s posuvnými dverami: Prečo sa oplatia

satnik_posuvne_dvere
Rate this post

Bývate v malom byte a trpíte nedostatkom úložného priestoru? Máme pre vás tip. Do svojho interiéru zvoľte skrine s posuvnými dverami a ušetrite tak veľa miesta. Tieto šatníky môžete umiestniť do predsiení, spální, ale aj detských izieb či iných miestností.

Prečo sa oplatí mať skrine s posuvnými dverami?

Skrine sú nenahraditeľným kusom nábytku v každej domácnosti, pretože poskytujú úložný priestor na uschovanie odevov a sezónnych vecí, topánok, hračiek vašich ratolestí, uterákov či posteľnej bielizne. Šatníkové skrine s posuvnými dverami nájdete na slovenskom trhu v rôznych veľkostiach a farbách.

Pozor by ste si mali dať hlavne na tiché otváranie dverí a kvalitné kovové lišty. Ak vám v domácnosti chýba zrkadlo, máte po probléme. Časti posúvacích dverí totiž môžu mať plochu so zrkadlom.

Výhody skrine s posuvnými dverami

  • všestranné využitie
  • úspora priestoru
  • široký výber produktov
  • životnosť
  • cena

Nevýhody skrine s posuvnými dverami

  • zohľadnenie kritérií
  • ťažké rozhodovanie (široký výber)
  • prvotná investícia

Rozmery skrine s posuvnými dverami

Miesto kam skriňu umiestnite, starostlivo vymerajte, pre istotu aj dvakrát. Keďže sa kúpou skrine s posuvnými dverami snažíte ušetriť priestor, zamerajte sa dostatok priestoru vo vnútri tak, aby vám doň vošli všetky veci, ktoré potrebujete uskladniť.

Výška a šírka

V prípade, že plánujete svoje kabáty, dlhé šaty alebo obleky ukladať do skrine, dbajte na jej výšku a voľte minimálne 150 centimetrov. Často sú v ponukách aj skrine siahajúce až po strop. Ich výhodu vidíme najmä v tom, že do políc hore môžete uložiť sezónne veci, ktoré nepoužívate alebo nenosíte často. Šírka skrine vám ušetrí peniaze. Pýtate sa ako? Zvoľte police, do ktorých uložíte 2 alebo 4 tričká vedľa seba. Na čo by vám bola polica, kam sa zmestí 2,5 trička?

Hĺbka

Pri rozhodovaní o hĺbke vstavanej skrine dajte pozor najmä na to, aby boli všetky veci dostupné čo najjednoduchšie. Ďalším problémom býva príliš úzky priestor na vešanie oblečenia. Snažte sa teda pohybovať v rozmeroch od 60 cm a k tomu ešte 10 cm navyše pre vodiace lišty. V domácnosti bude ideálnym priestor umožňujú umiestniť skriňu s hĺbkou aspoň 70 cm.

Vnútorné usporiadanie

Náš skromný názor je, že najlepšie skrine sú tie, ktoré sú zložené z priestoru na zavesenie – teda šatníkovej tyče a políc. Priestor medzi jednotlivými policami si určujete sami, rovnako ako aj prítomnosť a výšku tyče. Kabáty a vetrovky, obleky a kostýmy, no aj večerné róby budete mať vždy dokonalo rovné. Do políc môžete umiestniť tričká a svetre.

Zásuvky a police

Dnešná rýchla doba a technológie nám umožňujú napredovať v každej sfére života. Vyberte si skriňu s výsuvmi na vaše biznis nohavice. Ide o veľmi praktickú vec, ktorá poskytuje lepšiu orientáciu v skrini a nekrčí oblečenie. Svetre alebo uteráky môžete uskladniť do výsuvných košov, ktoré vám rovnako uľahčia každodenný výber.

Pre každého biznismena je možné do skrine umiestniť aj kravatovník a opasovník. Skladujete vo svojej skrini aj vysávač? Žiadny problém! Vyberte si takú, ktorá disponuje držiakom na hadicu.
skrina_s_posuvnymi_dverami_spalna

Aký materiál skrine si vybrať?

Rozmiestnenie a rozmery skrine už máte. Z čoho by mala byť skriňa s posuvnými dverami vyrobená? Najčastejšie používaným materiálom je laminát alebo masív. Laminátová skriňa je výhodná najmä kvôli svojej cene a dostupnosti pestrej palety farieb. Vďaka svojej tvrdosti je veľmi odolná voči poškodeniu a jej povrch sa ľahko udržiava a ošetruje.

Ako býva zvykom pri iných druhoch nábytku, aj za skrine z masívu si priplatíte. Drevo je však ekologickejšie, originálnejšie a každý drevený kúsok je autentický. Čo je jeho najväčšou výhodou? Má  veľmi dlhú životnosť. Naopak, negatívom je jeho ťažšia údržba – nutné je používať prípravky určené len na čistenie drevených povrchov.

Pri výbere materiálu skrine s posuvnými dverami dbajte najmä na kvalitu a osvedčených dodávateľov.

Kovanie skríň

Dôkladný výber kovania je nevyhnutný nielen pri dverách v domácností, ale aj na skriniach. Nedostatočnú kvalitu pántov a úchytiek rozpoznáte jednoducho. Skrinky by mali byť pripevnené navzájom a aj k stenám skrine. Myslite aj na to, že budú zaťažené a na nerovnomernú podlahu v izbách.

Ako má skriňa vyzerať?

Za posledné roky sú skrine s posuvnými dverami veľmi nápaditým a elegantným doplnkom každej domácnosti. Dajú sa vyhotoviť z rôznych materiálov, čím ich jednoducho zjednotíte s vašim interiérom. Ak máte radi nekonvenčnosť, vyberte si jedinečnú a dizajnovú skriňu, ktorá pritiahne všetky pohľady, pretože bude dominantou vašej spálne či inej miestnosti.

Prajete si skriňu na mieru?

Pre tých náročnejších, ktorí si majú chuť priplatiť, je tu možnosť výroby skrine s posuvnými dverami na mieru. Vnútorne usporiadanie a vonkajšie rozmery budú presne podľa vašich požiadaviek – prispôsobené potrebám konkrétnej domácnosti. Ak si radi oblečenie vešiate, police sú pre vás druhoradé a zvolíte skôr závesné tyče, a naopak. Máte nápad na vlastný dizajn skrine? Sem s ním! A už nik nebude mať vo svojom dome podobnú.

Záver

Máme pre vás cennú radu, ktorá neplatí len pri výbere skrine. Pri nakupovaní nábytku a zariaďovaní vlastného bývania je potrebné si uvedomiť, že každý kus má vydržať aspoň 10-12 rokov. Preto sa snažte myslieť „dopredu“. Pri takejto trvanlivosti je nevyhnutné šetrné zaobchádzanie a pravidelná starostlivosť.

Vybrali sme pre Vás

1. Šatníková skriňa Bergamo (Pozrieť na askonabytok)

šatníková skriňa bergamoŠatníková skriňa s posuvnými dverami z trendovej kolekcie Bergamo.

Kombinácia bielych plôch s útulným drevodekorom duba Wotan spríjemnia atmosféru priestoru spálne. Celková šírka 270 cm ponúka dostatok priestoru aj pre početné ošatenie.

Celková šírka skrine je 270 cm. Skriňa má štyri posuvné dvere, synchronizovaný mechanizmus otvárania pre stredový pár dverí.

Ľahká manipulácia s dverami pri otváraní a zatváraní.


2. Skriňa Quadra (Pozrieť na sconto)

šatníková skriňa quadraSkriňa s posuvnými dverami Quadra je moderná, priestranná skriňa so zrkadlom.

Takáto kombinácia so zrkadlom opticky zväčšuje priestor.

Lišty sú praktické a vo farbe hliníku.

Vnútorné vybavenie skrine pozostáva z 8 políc a obsahuje 4 šatníkové týče.

Skriňa je 315 cm dlhá. Vysoká je 229 cm a jej hĺbka predstavuje 62 cm.


3. Skriňa Ankon Bega (Pozrieť na myinterier)

šatníková skriňa ankon begaModerná skriňa BEGA 1 od výrobcu Ankon Meble je dvojdverová šatníková skriňa s posuvnými dverami.

Vo vnútri skrine je na ľavej strane umiestnená vešiaková tyč, na pravej strane sú umiestnené 3 široké police.

V hornej časti sa nachádza polica predelená na 2 časti.

Skriňa je v prevedení čierna, pričom na výber je aj v iných farebných vyhotoveniach.


Prečítajte si tiež :

1. Vyberte si nábytok do obývačky
2. Poradíme ako sa nepopáliť pri výbere kuchynskej linky a kuchyne
3. Čo si všimnúť pri výbere obývacej steny
4. Komody do spálne a úložný priestor

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*